Když se někdo z nás lidí dostane do finančních potíží, vyřeší to někdy i tím, že si vezme půjčku. A podnikatelé jsou na tom vlastně úplně stejně jako nějací ti spotřebitelé, pouze s tím rozdílem, že si nepůjčují na to, aby mohli platit za zboží nebo využívané služby, ale proto, aby mohlo jejich podnikání fungovat i v časech nedostatku a s tímto souvisejících problémů.
Protože podnikatelé mívají ekonomické problémy běžně, není nic divného na tom, že prostě o půjčky někde žádají. Ale stejně jako spotřebitelé nemají obvykle jistotu, zda jim bude vyhověno. Mohou jenom doufat, že uspokojí požadavky poskytovatele vybrané půjčky a tato jim tedy bude schválena.
Což se ale mnohdy nestane. A když to nevyjde v jedné bance, nemá moc smysl zkoušet to v bance jiné. Protože jsou si tu pravidla hodnocení žadatelů dost podobná, a co nestačí jedné bance, to nebude zřejmě stačit ani bance jiné. A tak je po nějakém tom neúspěchu záhodno zkusit štěstí někde docela jinde. A kde. Samozřejmě u nebankovní společnosti.
Je dobrou alternativou http://www.rozhlas.cz/plus/interviewplus/_zprava/nebojime-se-napravit-eet-i-dane-jsme-alternativou-pro-zklamane-volice-rika-jurecka–1736132 k nedosažitelným bankovním půjčkám třeba nebankovní hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky? Nesporně je. A to nejen proto, že ji poskytuje někdo docela jiný než banka, a to nebankovní společnost, ale i proto, že se tu docela jinak zaručuje schopnost a ochota dlužníka-podnikatele splácet. Záznamy v registrech dlužníků a žadatelovy příjmy jsou tu vcelku podružné, a jestli je tu něco nezbytně třeba, je to nemovitost, která by se za ony peníze dala jako záruka splácení do zástavy. Bez té to u žádné hypotéky, tu nebankovní nevyjímaje, samozřejmě nejde.
Formou nebankovní hypotéky tak dostávají podnikatelé potřebné peníze pohodlně, rychle a jistě, mohou je utrácet, za co si jenom v souvislosti se svým podnikáním usmyslí, a pak mohou také dlouho splácet. A to je pochopitelně výhodné.